Daugavpils
Marka Rotko
mākslas centrs
Radošo
industriju klubs

PAR CENTRU

 • Par Centru

  Par Centru Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī, bijušā Artilērijas Arsenāla ēkā (1833). Tā ir vieta, kur senatne atguvusi jaunu elpu un iet roku rokā ar mūsdienīgo, radot unikālu un iedvesmojošu vietu daudzveidīgām radošām izpausmēm.
 • Simtgades svinības

  Simtgades svinības Rotko simtgade Daugavpilī tika atzīmēta 2003.gada 24.-25.septembrī. Svinības koordinēja Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, atbalstīja Kultūras ministrija, Valsts muzejs. Virkne pasākumu tika organizēti ciešā sadarbībā ar ASV Vēstniecību Rīgā. Organizatoru centieni bija virzīti uz to, lai simtgades atzīmēšana palīdzētu Latvijas iedzīvotājiem uzzināt vairāk par tās slavenajiem dēliem. Rotko darbi, uzskatīti par „amerikāņu”, Latvijā nebija pazīstami „dzelzs aizkara” dēļ un tobrīd bija nepieciešams palīdzēt sabiedrībai apzināt ar tiem saistīto pilsonisko lepnumu un pilsētas, reģiona, Latvijas un Austrumeiropas identitāti.
 • Ieskats Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tapšanas vēsturē

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centra (DRMC) izveides projekta attīstība sākās ar ideju 2002 gadā, kad tika uzsākta M.Rotko simtgadu svinību organizēšana. 2003. gadā Daugavpilī notika plaši starptautiski pasākumi par godu mākslinieka simtgadei. Tika izveidota M.Rotko mākslas reprodukciju zāle Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā un uzstādīta M.Rotko piemiņas zīme „Veltījums Rotko”, autors R. Gibovskis.
 • Noma

  Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.171 „Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” 11.18.punktam Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs” informē, ka: Nenomā nekustamos īpašumus no privātpersonām vai kapitālsabiedrībām; Iznomā sekojošus nekustamus īpašumus: 2.1. Neapdzīvojamās telpas 375.40 m2platībā SIA „Daugavpils bokseru klubs” reģ.Nr.41503015140 2.2. Neapdzīvojamās telpas daļu 5,0 m2 platībā SIA EgoDizains” reģ.Nr.41503057106 2.3. Neapdzīvojamās telpas daļu 1,0 m2 platībā SIA „Kafe seviss” reģ.Nr.40003419037