Daugavpils
Marka Rotko
mākslas centrs
Radošo
industriju klubs

Konkursi

 • Konkurss Latgales vizuālās mākslas un mākslas skolotājiem “Paver Durvis”

  Konkurss Latgales vizuālās mākslas un mākslas skolotājiem “Paver Durvis” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina Latgales vispārizglītojošo skolu vizuālās mākslas un profesionālās izglītības iestāžu mākslas skolotājus piedalītiestrīsdimensiju dizaina objektu konkursā „Paver Durvis”. Konkursa tēma izraudzīta saistībā ar akciju “ Muzeju nakts 2016” un tās atslēgvārdu – durvis. Iedvesmas avots var būt reālas durvis – lielas, mazas, jaunas, vecas, vienkāršas vai mākslinieciskas. Durvis, kuras mēs sastopam ikdienā savā pilsētā, veram vaļā, lai kaut kur nokļūtu. Dažreiz pavērt durvis, lai ielūkotos aiz tām, ir ļoti vienkārši – tikai pagriežot rokturi, bet varbūt durvis ir aizslēgtas?! Tad mums ir nepieciešams pieklauvēt vai varbūt vajadzīga atslēga? Ir arī simboliskas durvis – drošība un pieejamība vienlaicīgi. Ir durvis kā noslēpums, kurš jāatklāj, tās atverot.
 • Zīmējumu konkurss Daugavpils pilsētas bērniem ”Paver Durvis”

  Zīmējumu konkurss Daugavpils pilsētas bērniem ”Paver Durvis” No 2016. gada 1. marta līdz 13. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē zīmējumu konkursu Daugavpils pilsētas bērniem „Paver Durvis”. Konkursa tēma izraudzīta saistībā ar akciju “ Muzeju nakts 2016” un tās atslēgvārdu – durvis. Iedvesmas avots var būt reālas durvis – lielas, mazas, jaunas, vecas, vienkāršas vai mākslinieciskas. Durvis, kuras mēs sastopam ikdienā savā pilsētā, veram vaļā, lai kaut kur nokļūtu. Dažreiz pavērt durvis, lai ielūkotos aiz tām, ir ļoti vienkārši – tikai pagriežot rokturi, bet varbūt durvis ir aizslēgtas?! Tad mums ir nepieciešams pieklauvēt vai varbūt vajadzīga atslēga? Ir arī simboliskas durvis – drošība un pieejamība vienlaicīgi. Ir durvis kā noslēpums, kurš jāatklāj, tās atverot.
 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jauniešus pieteikties dalībai vasaras skolā

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jauniešus pieteikties dalībai vasaras skolā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs no 2015. gada 8. jūnija līdz 12. jūnijam organizē vasaras skolu jauniešiem „Fokusā māksla”. Vasaras skolā tiek aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas 16 – 18 gadus veci jaunieši. Vasaras skolas mērķis ir rosināt jauniešu izpratni par mākslas un kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un dažādību mūsdienīgajā pilsētas vidē. Jaunieši vasaras skolas laikā praktiski un aktīvi darbojoties, izzinot un analizējot apgūs dažādas mākslas tehnikas, kultūrvēstures un mākslas vēstures zināšanas. Izzinās Daugavpils pilsētas kultūrvēsturiskās vērtības un arī sevi. Vasaras skolas aktivitātes notiks no plkst. 10:00 līdz 17:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
 • Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.”

  Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.” Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.” No 2015. gada 1. aprīļa līdz 30. aprīlim Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs” organizē eseju konkursu Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.”. Konkursā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada jaunieši 7 -12 klašu skolēni, kuri savu radošo izpausmi pauž literārā valodā. Darbu izmērs – viena lappuse A4 formāts. 30 labāko eseju autori tiks aicināti savas esejas uzrakstīt uz Raiņa un Aspazijas eseju sienas līdz 2015. gada 14. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Konkursa <nolikums> un <pieteikuma anketa>www.rotkocentrs.lv. Vairāk informācijas baiba.priedite@daugavpils.lv, 654 30273. Eseju un aizpildītu konkursa pieteikumu anketu iesniegt elektroniski baiba.priedite@daugavpils.lv līdz 2015. gada 30. aprīlim.
 • Konkurss bērniem „Pastaiga Daugavpilī”

  Konkurss bērniem „Pastaiga Daugavpilī” No 2015. gada 9. marta līdz 15. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē konkursu Daugavpils pilsētas bērniem „Pastaiga Daugavpilī”. Konkursā aicināti piedalīties bērni vecumā līdz 11 gadiem. Konkursam var iesniegt līdz šim vai speciāli konkursam radītu darbu jebkādā mākslas tehnikā, kas ir izpildīts plaknē. Darbu izmērs – A3. Pirmo vietu ieguvēji saņems materiālus un piederumus turpmākām mākslas aktivitātēm. Visi konkursa dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību konkursā un piemiņas suvenīrus. Konkursa dalībnieku darbu izstāde būs apskatāma centra bērnu rotaļu un izglītības telpā no 2015. gada 30.maija līdz 30. augustam. Darbu un aizpildītu konkursa pieteikumu anketu iesniegt personīgi līdz 2015. gada 15. maijam, plkst. 16.00 Rotko centrā vai sūtīt pa pastu (Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila 3, Daugavpils, LV 5401 (pasta zīmogs – 15. maijs)).
 • Konkurss „Rotko balva” 2015

  Konkurss „Rotko balva” 2015 No 2015. gada 4. februāra līdz 30. martam Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „ Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs” organizē konkursu „Rotko balva”.
 • Vasaras skolu jauniešiem „Fokusā māksla”

  Vasaras skolu jauniešiem „Fokusā māksla” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs no 2014. gada 22. jūlija līdz 25. jūlijam organizē vasaras skolu jauniešiem „Fokusā māksla”. Vasaras skolā tiek aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas 16 – 18 gadus veci jaunieši.
 • Konkurss bērniem „Paslēpes Cietoksnī”

  Konkurss bērniem „Paslēpes Cietoksnī” No 2014. gada 31. marta līdz 23. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē konkursu Daugavpils pilsētas bērniem „Paslēpes Cietoksnī”. Konkursā aicināti piedalīties bērni vecumā līdz 11 gadiem.
 • Konkurss skolotājiem „Rotko balva”

  Konkurss skolotājiem „Rotko balva” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina Latvijas vispārizglītojošo un profesionālās izglītības iestāžu sākumskolas, vizuālās mākslas, vēstures un kultūras vēstures skolotājus no 2014. gada 3. februāra līdz 28. martam piedalīties konkursā „Rotko balva”. Konkursa mērķis ir sniegt iespēju skolotājiem radoši izpausties, radot jaunu materiālu mācību stundām. Konkursa dalībnieki ir aicināti sagatavot vizuālās mākslas vai mākslas vēstures stundas darba lapas materiālu, kurā raksturota Marka Rotko dzīve un daiļrade. Uzvarētāji saņems Rotko centra sagatavotas balvas un visi konkursa dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību konkursā. Sagatavotu darbu un aizpildītu konkursa pieteikuma anketu sūtīt uz e-pastu: viktorija.kozlovska@daugavpils.lv ar norādi „Rotko balva” līdz 2014. gada 28. martam ieskaitot vai sūtīt pa pastu: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila 3, Daugavpils, LV - 5401 (pasta zīmogs – 28. marts) vai atnest personīgi līdz 2014. gada 28. martam plkst. 16.00. NOLIKUMS PIETEIKUMA ANKETA
 • Keramikas izstāde „Pēteris Martinsons un laikmetīgā keramika Latvijā”

  Keramikas izstāde „Pēteris Martinsons un laikmetīgā keramika Latvijā” Keramikas izstāde „Pēteris Martinsons un laikmetīgā keramika Latvijā” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs izsludina pieteikšanos keramikas izstādei „Pēteris Martinsons un laikmetīgā keramika Latvijā”, kura notiks Vitebskas Novadpētniecības muzejā (Baltkrievija) no 2013.g. 4. novembra līdz 4. decembrim. Noteikumi dalībai izstādē: Darbi dalībai izstādē „Pēteris Martinsons un laikmetīgā keramika Latvijā” tiek atlasīti konkursa kārtībā. Dalībai var pieteikties ikviens Latvijas keramiķis, nosūtot aizpildīto pieteikumu (skat. pielikumā) un keramikas darba foto uz e-pastu valentins.petjko@gmail.com līdz 2013. gada 13. oktobrim.
 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jauniešus pieteikties dalībai vasaras skolā

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jauniešus pieteikties dalībai vasaras skolā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs no 2013. gada 8. jūlija līdz 10. jūlijam organizē vasaras skolu jauniešiem „Fokusā māksla”. Vasaras skolā tiek aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas 15 – 18 gadus veci jaunieši (9-12 klases skolēni). Vasaras skolas mērķis ir rosināt jauniešu izpratni par mākslas un kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un dažādību mūsdienīgajā pilsētas vidē.
 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jaunos māksliniekus – studentus piedalīties konkursā „Mana Rotko pilsēta”

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina jaunos māksliniekus – studentus piedalīties konkursā „Mana Rotko pilsēta” No 2013. gada 17. maija līdz 2. septembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē konkursu jaunajiem māksliniekiem - studentiem (līdz 30 gadu vecumam) „Mana Rotko pilsēta”. Konkursa mērķis ir aktualizēt izcilā Daugavpilī dzimušā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko devumu pasaules mākslas attīstībā; ar jauniešu vizuālas mākslas izteiksmi noteikt šī brīža jauno mākslinieku – studentu redzējumu un izpratni par tēmu – mana Rotko pilsēta. Mākslinieki tiek aicināti radīt un iesūtīt savu radošo darbu, jebkurā mākslas medijā (glezniecībā, grafikā u.c.) par tēmu „Mana Rotko pilsēta”.