Daugavpils
Marka Rotko
mākslas centrs
Radošo
industriju klubs

Arhīvs

 • 2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

  2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

  2. jūnijā no plkst. 20:00 līdz 01:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē jau otro pēc kārtas Mākslas nakti “DAUGAVPILS IR MĀKSLA”, kas notiek Daugavpils pilsētas svētku ietvaros. Interaktīvs, dinamisks un izaicinošs mākslas pasākums naktī – Daugavpils cietoksnī, runājot par mākslu, aplūkojot mākslu, radot mākslu, izstaigājot un izstāstot mākslu. MĀKSLAS NAKTS PROGRAMMA

 • MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRA DARBA LAIKS 1. UN 4. MAIJĀ!

  MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRA DARBA LAIKS 1. UN 4. MAIJĀ!

  Valsts svētkos 1. un 4. maijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs būs atvērts apmeklētājiem no plkst. 11:00 līdz 17:00, un apmeklētāji varēs apskatīt jaunās mākslas centra izstādes par īpašām svētku cenām. 24.aprīlī atklāto mākslinieka Marka Rotko jauno oriģināldarbu izstādi „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA 2” būs apskatāma par īpašu cenu – tikai EUR 3.00. Bet visas sešas Rotko mākslas centra 3 gadu sezonas izstādes (B, C un D sektoros)- par EUR 1.50. Visa mākslas centra apmeklējums EUR 4.50. Šajā sezonā Marka Rotko mākslas centrā var apskatīt Francijā dzīvojošās latviešu mākslinieces Barbaras Gailes personālizstādi "Debesis", Baņutas Ancānes litogrāfiju izstādi "Portreti", Olgas Rēlas izstādi "Balto liliju sapnis", kurā apskatāmas arī mākslinieces veidotās plastiskās lelles, fotogrāfiju izstādi- "Mārtiņš Buclers - 150", 1. Starptautiskā fotogrāfijas simpozija izstādi, ka arī Latgales mākslas izstādi "Untitled", kurā skatāmi 70 reģiona mākslinieku darbi. 1. maijā plkst. 15:00 Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklētājus uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, kurā Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas piedāvās mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē (tādu kā J.S.Bahs, V.A.Mocarts, N.Paganīni, Ž.Sibēliuss). Māsas Stivriņas bieži koncertē Latvijā un Polijā, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, nereti iekļaujot arī pašu izveidotu improvizāciju. Apmeklējot kādu no mākslas centra izstādēm, ieeja koncertā brīva. Vairāk par Marka Rotko mākslas centra jaunās sezonas izstādēm uzzini centra mājaslapā - http://www.rothkocenter.com/rmc/ekspozicijas.

 • 1.MAIJĀ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ VIJOĻMŪZIKAS PĒCPUSDIENU

  1.MAIJĀ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ VIJOĻMŪZIKAS PĒCPUSDIENU

  1.maijā plkst.15.00, Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas aicina uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, piedāvājot mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē (tādu kā J.S.Bahs, V.A.Mocarts, N.Paganīni, Ž.Sibēliuss). Māsas bieži koncertē Latvijā un Polijā, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, nereti iekļaujot arī pašu izveidotu improvizāciju.

 • Fotogrāfijas diena 1. starptautiskā fotogrāfijas simpozija ietvaros

  Fotogrāfijas diena 1. starptautiskā fotogrāfijas simpozija ietvaros

  No 2016. gada 17. aprīļa līdz 24. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiek 1.Starptautiskais fotogrāfijas simpozijs. Simpozijā piedalās 9 fotogrāfi no 6 pasaules valstīm - ASV, Brazīlijas, Horvātijas, Jaunzēlandes, Latvijas un Nīderlandes. Simpozija dalībnieki fotogrāfijās attēlos vietas un laika aktualitāti un radīs kompozīciju kā veltījumu Mārtiņam Bucleram 150. dzimšanas dienā. Simpozijs ir nozīmīga komunikācijas platforma vienam no aktuālākajiem mākslas medijiem pasaulē, tostarp arī Latvijā.

 • 24. APRĪLĪ AR OTĀM ROKĀS UZ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRU!

  24. APRĪLĪ AR OTĀM ROKĀS UZ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRU!

  Svētdien, 24. aprīlī, ar vērienīgu pasākumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs svinēs savu trešo dzimšanas dienu. Visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst.17.00 norisināsies īpaša akcija, kuras ietvaros varēs apskatīt visas mākslas centra izstādes, ziedojot dažas otiņas mākslas centra darbnīcām un meistarklasēm. Noslēdzot trīs darbības gadu ciklu, mākslas centrā tiks atklāta jaunu Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcija, kā arī svētku pasākuma laikā tiks atklātas sešas jaunas izstādes, kurās būs skatāmi latviešu un ārvalstu mākslinieku darbi.

 • 10. APRĪLĪ IEEJA MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ BEZ MAKSAS!

  10. APRĪLĪ IEEJA MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ BEZ MAKSAS!

  Tikai vienu dienu svētdien 10. aprīlī visiem apmeklētajiem būs iespēja pēdējo reizi apskatīt esošos Marka Rotko oriģināldarbus un visas februāra, marta, aprīļa mainīgās izstādes pirms visu ekspozīciju maiņas. Ieeja visas mākslas centra izstādēs, ieskaitot Marka Rotko darbu ekspozīciju, būs bez maksas.

 • DARBA LAIKS UN ĪPAŠAS CENAS LIELDIENĀS

  DARBA LAIKS UN ĪPAŠAS CENAS LIELDIENĀS

  Lieldienās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs būs atvērts apmeklētajiem 25., 26. un 27. martā, piedāvājot apskatīt virkni daudzveidīgu un interesantu mākslas projektu. Svētku dienās, 25. un 27. martā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru varēs apmeklēt par īpašām svētku cenām. Visas mainīgās izstādes sektoros B,C,D būs skatāmas tikai par EUR 1.50, un pastāvīga izstāde "Marks Rotko. Dzīve un mākslas" par EUR 3.00.

 • JAUNĀ IZSTĀŽU SEZONA UN JAUNIE MARKA ROTKO DARBI DAUGAVPILĪ

  JAUNĀ IZSTĀŽU SEZONA UN JAUNIE MARKA ROTKO DARBI DAUGAVPILĪ

  2016. gada 24. aprīlī visus mākslas cienītājus gaidīs īpašs notikums – jaunie Marka Rotko oriģināldarbi Daugavpilī! Oriģināli un vairākas pašmāju un starptautiskās izstādes būs aplūkojamas, svinot trešo Daugavpils Marka Rotko mākslas centra dzimšanas dienu! Tuvojas noslēgumam pirmo trīs gadu cikls, kad Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā vairs tikai līdz 10. aprīlim iespējams aplūkot pasaulslavenā abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbus, kuri uz šo periodu tika deponēti no Keitas Rotko Prizelas un Kristofera Rotko kolekcijas.

 • Marka Rotko mākslas centrā notiks Latvijas Flautistu asociācijas koncerts "Baltu flautas"

  Marka Rotko mākslas centrā notiks Latvijas Flautistu asociācijas koncerts "Baltu flautas"

  Biedrība Latvijas Flautistu asociācija aicina uz skanīgu koncertu Baltu flautas 17. martā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā plkst. 17.00. Tas ir sadraudzības projekts Baltijas valstu līmenī, kurā tiks atskaņoti lielākoties Baltijas valstu komponistu darbi. Atskaņotājmākslinieku kodolu veido Ilonas Kudiņas izveidotais Dzintara Flautu kvartets, kas pastāv jau kopš 2008.gada. Dzintars ir ne tikai kvarteta, bet arī koncerta simbols, jo šis skaistais pusdārgakmens zināmā mērā ir uzskatāms par baltu tautu simbolu.

 • Rotko mākslas centrs aicina māksliniekus, mākslas studentus uz meistardarbnīcu „Grafikas klase – kologrāfija”

  Rotko mākslas centrs aicina māksliniekus, mākslas studentus uz meistardarbnīcu „Grafikas klase – kologrāfija”

  Meistardarbnīca grafikā notiks 2016. gada 19. un 20. martā no 12:00 līdz 16:00. Tiks apgūta grafikas tehnika kologrāfija un tās dažādi tehniskie paņēmieni. Kā arī katram dalibniekam iegūts unikāls viena eksemplāra grafikas darba novilkums kologrāfijas tehnikā. Dalībai darbnīcā, jānodrošina sev ne mazāks kā A3 formāta akvareļpapīra albums. Dalība meistarklasē maksā 7,00 EUR Darbnīcai var pieteikties līdz 18.martam pa tālruni 654 30273 vai elektroniski, norādot vārdu un uzvārdu: baiba.priedite@daugavpils.lv. Vietu skaits meistardarbnīcā ir ierobežots.