Daugavpils
Marka Rotko
mākslas centrs
Radošo
industriju klubs

LATGALES REĢIONA MĀKSLAS DIENU IZSTĀDE "UNTITLED 2013"

Untitled 2013 - Latgales reģiona mākslas dienu izstāde - Latgales reģiona laikmetīgās mākslas ekspozīcija ar vairāk kā 60 darbiem. Izstāde skatāma līdz 2013. gada 31. jūlijam.

„Dažādu krāsu gaismām, dažādu toņu gaismām un ēnām, kā arī kontrastam starp spilgti izgaismoto un pavisam aizēnoto, piemīt dramatisks un emocionāls potenciāls, kas izraisa noskaņu vēl pirms ir izteikts kāds vārds vai uzsākta kāda darbība.”

„Noskaņa un sajūtas var tikt nosauktas arī par cilvēcīguma faktora ienešanu gleznā, mēģinājumu sasaistīt individuālās emocionalitātes attēlojumu ar universālo emociju izteiksmi.”

Marks Rotko. Mākslinieka realitāte: mākslas filosofija

Untitledno2013 – Latgales reģiona mākslas dienu izstāde – Latgales reģiona laikmetīgās mākslas ekspozīcija. Taču kas ir laikmetīgā māksla un kā mēs to izprotam? Par laikmetīgu visbiežāk dēvē tādu mākslu, kas ir „nesena” un „savam laikam piederīga”. No šīs puses „laikmetīgā māksla” ir gaužām vienkāršs jēdziens, taču no citas – visnotaļ komplicēta nojēgumu sistēma, kas, salīdzinot ar strukturētās modernās mākslas „ismiem”, ir sava veida „neaprakstāma” māksla.

Sarežģītākais – tvert mirkli, sniegt refleksiju par pašreiz notiekošo un tikko izjusto. Un tieši šo mēģināja izdarīt mākslinieki, kuru darbi aplūkojami šajā ekspozīcijā. Šeit mākslinieku darbi ir gan vieglas rotaļas ar krāsām un toņiem, iedvesmu rodot dabā,  gan arī sarežģīti mēģinājumi vizualizēt to, kas teju vai nav vizualizējams – emocijas, sajūtas, pārdomas u.c.

Laikmetīgai mākslai piemīt viena nelāga īpašība – tā nav apcerama šeit un tagad, tā vienkārši fiksē/dokumentē notiekošo, lai kalpotu par pirmavotu nākotnes filozofiskām premisām.

Šoreiz laikmeta vērtējumu mākslinieka acīm skatītājam piedāvā Andris Abiļevs, Dace Abricka, Diāna Apele, Jolanta Ābele, Leonīds Bauļins, Valdis Baškirovs, Maija Bērziņa, Aivars Bulis, Solvita Cīrule, Uldis Čamans, Nellija Dzalba, Mairita Folkmane, Ivo Folkmanis, Ilze Griezāne, Anna Grinčuka, Una Gura, Olga Gžibovska, Olga Jevsejeva, Līga Jukša, Anita Karpenko, Rasma Kazia, Inese Kaziniece, Egons Kivkucāns, Nadežda Krivohizina, Silvija Kužnik, Iveta Ladusāne, Silva Linarte Veronika, Ilona Linarte-Ruža, Veronika Lokotko, Ieva Lorence, Santa Miezīte, Inga Onževa, Valdis un Olga Pauliņi, Elga Paura, Vladislavs Paurs, Valentīns Petjko, Alina Petkune, Alisa Petkune-Petrova, Ināra Petruseviča, Sanri (Sandra Poplavska), Ērika Popova (Virbule), Baiba Priedīte, Ludmila Procenko, Dace Pudāne, Agra Ritiņa, Jolanta Savvina, Daina Sproge, Ieva Stočka, Lelde Šabuņina, Ilona Šauša, Aleksandra Šļahova, Inga Vasiļjeva, Daiga Vasiļjeva, Ilze Volonte, Edgars Vronskis, Oksana Vronska, Ilgvars Zalāns, Lilija Zeiļa, Dana Zelča, Anatlolijs Zelčs.