Daugavpils
Marka Rotko
mākslas centrs
Radošo
industriju klubs

Rotko mākslas centrs

 • ROTKO CENTRS UZ LAIKU IR SLĒGTS!

  Apraksts: 2016. gada 11. – 23. aprīlī Rotko centrs būs slēgts, lai atkal visus aicinātu uz trešo dzimšanas dienu 24. aprīlī.
  Šobrīd eskponētos Rotko oriģinālus un mainīgās izstādes iespējams redzēt centra darba laikā līdz 2016. gada 10.aprīlim.
  Jauni Rotko oriģināli un jaunas izstādes visos ekspozīciju sektoros tiks atklātas 24. aprīlī plkst. 14.00.

  Attēls: ~/Media/Default/images/kustigais.jpg

  Sekundes: 11

 • 24.04.2016

  Apraksts: Esam paveikuši daudz noslēdzot Rotko centra trīs gadu ciklu, lai 24.aprīlī atkal aicinātu uz 7 lieliskiem mākslas projektiem : Jauni Rotko oriģināli, Barbaras Gailes "Debesis", Baņutas Ancānes "Portreti", Olgas Rēlas "Balto liliju sapnis", "Mārtiņš Buclers 150", Fotogrāfijas simpozija izstāde un Latgales mākslas izstāde "Untitled".

  Attēls: ~/Media/Default/images/baneris1.jpg

  Sekundes: 15

Jaunumi

 • 2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

  2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

  2. jūnijā no plkst. 20:00 līdz 01:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē jau otro pēc kārtas Mākslas nakti “DAUGAVPILS IR MĀKSLA”, kas notiek Daugavpils pilsētas svētku ietvaros. Interaktīvs, dinamisks un izaicinošs mākslas pasākums naktī – Daugavpils cietoksnī, runājot par mākslu, aplūkojot mākslu, radot mākslu, izstaigājot un izstāstot mākslu. MĀKSLAS NAKTS PROGRAMMA

 • MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRA DARBA LAIKS 1. UN 4. MAIJĀ!

  MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRA DARBA LAIKS 1. UN 4. MAIJĀ!

  Valsts svētkos 1. un 4. maijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs būs atvērts apmeklētājiem no plkst. 11:00 līdz 17:00, un apmeklētāji varēs apskatīt jaunās mākslas centra izstādes par īpašām svētku cenām. 24.aprīlī atklāto mākslinieka Marka Rotko jauno oriģināldarbu izstādi „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA 2” būs apskatāma par īpašu cenu – tikai EUR 3.00. Bet visas sešas Rotko mākslas centra 3 gadu sezonas izstādes (B, C un D sektoros)- par EUR 1.50. Visa mākslas centra apmeklējums EUR 4.50. Šajā sezonā Marka Rotko mākslas centrā var apskatīt Francijā dzīvojošās latviešu mākslinieces Barbaras Gailes personālizstādi "Debesis", Baņutas Ancānes litogrāfiju izstādi "Portreti", Olgas Rēlas izstādi "Balto liliju sapnis", kurā apskatāmas arī mākslinieces veidotās plastiskās lelles, fotogrāfiju izstādi- "Mārtiņš Buclers - 150", 1. Starptautiskā fotogrāfijas simpozija izstādi, ka arī Latgales mākslas izstādi "Untitled", kurā skatāmi 70 reģiona mākslinieku darbi. 1. maijā plkst. 15:00 Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklētājus uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, kurā Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas piedāvās mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē (tādu kā J.S.Bahs, V.A.Mocarts, N.Paganīni, Ž.Sibēliuss). Māsas Stivriņas bieži koncertē Latvijā un Polijā, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, nereti iekļaujot arī pašu izveidotu improvizāciju. Apmeklējot kādu no mākslas centra izstādēm, ieeja koncertā brīva. Vairāk par Marka Rotko mākslas centra jaunās sezonas izstādēm uzzini centra mājaslapā - http://www.rothkocenter.com/rmc/ekspozicijas.

 • 1.MAIJĀ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ VIJOĻMŪZIKAS PĒCPUSDIENU

  1.MAIJĀ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ VIJOĻMŪZIKAS PĒCPUSDIENU

  1.maijā plkst.15.00, Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas aicina uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, piedāvājot mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē (tādu kā J.S.Bahs, V.A.Mocarts, N.Paganīni, Ž.Sibēliuss). Māsas bieži koncertē Latvijā un Polijā, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, nereti iekļaujot arī pašu izveidotu improvizāciju.

 • Fotogrāfijas diena 1. starptautiskā fotogrāfijas simpozija ietvaros

  Fotogrāfijas diena 1. starptautiskā fotogrāfijas simpozija ietvaros

  No 2016. gada 17. aprīļa līdz 24. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiek 1.Starptautiskais fotogrāfijas simpozijs. Simpozijā piedalās 9 fotogrāfi no 6 pasaules valstīm - ASV, Brazīlijas, Horvātijas, Jaunzēlandes, Latvijas un Nīderlandes. Simpozija dalībnieki fotogrāfijās attēlos vietas un laika aktualitāti un radīs kompozīciju kā veltījumu Mārtiņam Bucleram 150. dzimšanas dienā. Simpozijs ir nozīmīga komunikācijas platforma vienam no aktuālākajiem mākslas medijiem pasaulē, tostarp arī Latvijā.

 • 24. APRĪLĪ AR OTĀM ROKĀS UZ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRU!

  24. APRĪLĪ AR OTĀM ROKĀS UZ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRU!

  Svētdien, 24. aprīlī, ar vērienīgu pasākumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs svinēs savu trešo dzimšanas dienu. Visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst.17.00 norisināsies īpaša akcija, kuras ietvaros varēs apskatīt visas mākslas centra izstādes, ziedojot dažas otiņas mākslas centra darbnīcām un meistarklasēm. Noslēdzot trīs darbības gadu ciklu, mākslas centrā tiks atklāta jaunu Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcija, kā arī svētku pasākuma laikā tiks atklātas sešas jaunas izstādes, kurās būs skatāmi latviešu un ārvalstu mākslinieku darbi.

 • 10. APRĪLĪ IEEJA MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ BEZ MAKSAS!

  10. APRĪLĪ IEEJA MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ BEZ MAKSAS!

  Tikai vienu dienu svētdien 10. aprīlī visiem apmeklētajiem būs iespēja pēdējo reizi apskatīt esošos Marka Rotko oriģināldarbus un visas februāra, marta, aprīļa mainīgās izstādes pirms visu ekspozīciju maiņas. Ieeja visas mākslas centra izstādēs, ieskaitot Marka Rotko darbu ekspozīciju, būs bez maksas.

Jaunākas galerijas

 • Jura Gagaiņa izstādes atklāšana
 • Izstāde. UZ LIELĀS DZĪVES TRASES.
 • Ziemassvētku darbnīcas "Rūķu skola"
 • Atklātņu izgatavošana (oktobris-decembris)

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New York Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • SimpozijaFoto LV

  No 2016. gada 24. aprīļa līdz 3. jūlijam DMRMC sektora (C), skatāma I Starptautiskā Fotogrāfijas Simpzozija izstāde.

 • Buclers LV

  No 2016. gada 24. aprīļa līdz 3. jūlijam DMRMC sektora (C), skatāma Mārtiņa Buclera izstāde 150.

 • GAILE LV

  No 2016. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektora (B) Lielajā Zālē, skatāma Barbaras Gailes izstāde DEBESIS.

 • OLGA LV

  No 2016. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (B), skatāma Olgas Rēlas izstāde BALTO LILIJU SAPNIS.

 • KugiLV

  No 2016. gada 8. marta līdz 10. aprīlim DMRMC sektorā (C), skatāma Jura Gagaiņa izstāde KUĢI PIESTĀJ DINABURGĀ.

 • TRASE LV

  No 2016. gada 26. februāra līdz 10. aprīlim DMRMC sektorā (D), skatāma 20. gadsimta sešdesmito gadu grafiskās valodas izstāde UZ LIELĀS DZĪVES TRASES.

 • CeturksnisLV

  No 2016. gada 5. februāra līdz 10. aprīlim DMRMC sektorā (B), skatāma UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS.

 • MurovskisLV

  No 2016. gada 5. februāra līdz 10. aprīlim DMRMC sektorā (C), skatāma Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA.

 • Skulpturas

  No 2015. gada 14. oktobra līdz 2016. gada 8. aprīlim DMRMC 2. stāvā, skatāma Matiasa Jansona izstāde SKULPTŪRAS.

Atbalstītāji